A kora tavasz a legideálisabb időszak a legtöbb dísznövény ültetésére. Ha évelő és félcserjés növényeinket és díszfüveinket márciusban vagy április első felében ültetjük el, akkor 6-12 hetük van arra, hogy kellően megerősödjenek a sokszor száraz, meleg nyári hónapok előtt.
MIÉRT KEDVEZŐBB A KORA TAVASZ dísznövények ÜLTETÉSÉRE, mint a tavasz második fele?
A gyökérzet korai növekedése - A talaj a téli hónapokat követően még hideg, mégis a dísznövények gyökérzete ha lassan is, de már elkezd növekedni. Levélzetük viszont csak a hőmérséklet további emelkedését követően hajt ki.
Alacsony öntözésigény – A télen és kora tavasszal hullott csapadék általában elégséges ahhoz, hogy az elültetett növények gyökérzete a melegedő, de nedves talajban meginduljon; így hetekig egyáltalán nem vagy csak ritkán kell öntözni.
Erőteljes tavaszi növekedés - Amikor a tavasz második felében megérkezik a melegebb időjárás, a korán kiültetett dísznövények gyorsabban és erőteljesebben fognak tovább növekedni.
Nyári meleg és szárazság - Mire beköszöntenek a meleg és sokszor száraz nyári hónapok, addigra ezek a növények már szépen meggyökeresedtek és sokkal jobban képesek ellenállni majd a szélsőséges időjárásnak. A tavasz közepén vagy annak második felében kiültetettek növényeknek jóval nehezebb dolguk lesz...
Több idő jut a kertre – Kora tavasszal általában kevesebb a tennivaló a kertben, mint a tavasz második felében, így átgondoltabban tudjuk kiválasztani és elültetni dísznövényeinket.
A nem 100%-osan télálló növények felkészítése - Azokat a növényeket, amelyek a mi éghajlatunkon nem megbízhatóan télállóak érdemes minél korábban kiültetni, így az egész szezon a rendelkezésükre áll ahhoz, hogy a következő tél előtt kellően megerősödjenek.
A TOVÁBBIAKBAN:
Vidáman sütkérező növények...miután kiszabadultak a hó fogságából.
Télen az örökzöld pálmaliliomok igen hasznosnak bizonyulnak.
A régóta várt napsütésben a tarka levelű növények a nyári hónapokra emlékeztetnek.
KÖVETKEZŐ BLOGBEJEGYZÉSÜNK: 2012.02.08. 08:00