Ha nyáron vibráló és mozgalmas kertben szeretnénk gyönyörködni, akkor már télen érdemes elgondolkodni néhány dologról; milyen változtatásokat is szeretnénk és persze hogyan és milyen ütemben fogjuk elképzeléseinket megvalósítani.
Ne május elején, hanem inkább már februárban kezdjünk!
Tervezés - A téli hónapok ideálisak a tervezésre. Hagyjunk magunknak és növényeinknek is a nyár előtt több hónapot a felkészülésre! Vessük papírra elképzeléseinket, majd a tél elmúltával az elkészült tervek alapján jelöljük ki ezeket a kertben!
Földmunka - Mihelyt vége a fagyos időszaknak és a talaj felenged, elkezdhetjük kialakítani a megálmodott ágyásokat és előkészíteni a talajt az ültetésre!
Ültetés - Ültessünk minél korábban, már kora tavasszal! Amikor az ültetésre ideális hőmérsékletről beszélünk, akkor növényeinkre gondoljunk és ne magunkra!...
Fejlődés - Ha kora tavasszal ültetünk, akkor a növényeknek lesz idejük arra, hogy a nyári hónapokra meggyökeresedjenek és kisebb segítséggel könnyedén átvészeljenek egy forró, aszályosabb nyarat is.
Megerősödés - Virágos növényeink -különösen azok, amelyeket magról nevelünk- hűvösebb és nedvesebb időszakban könnyebben indulnak fejlődésnek. Az ilyen növények vagy magoncok erősebbek és ellenállóbbak lesznek azoknál a társaiknál, amelyek meleg és száraz időben kezdenek el fejlődni.
Virágzás - Ha elég korán ültetünk, akkor sok növény virágaiban már az első nyáron vagy ősszel gyönyörködhetünk. Így nem kell várnunk 12 hosszú hónapot erre.
Felkészülés az első télre - Ha kora tavasszal ültetünk, akkor növényeinknek az egész szezon a rendelkezésére áll, hogy szépen megerősődve készüljenek fel az első télre. Különösen azoknál a növényeknél fontos ez, amelyeknek szükségük van néhány évre, hogy teljesen télállóvá váljanak.
KÖVETKEZŐ BLOGBEJEGYZÉSÜNK: 2012.02.24.08:00